Co warto zwiedzić w królewskim Koninie?

Posted on 23 stycznia 2017

Konin jest jednym z najstarszych polskich miast. Jego historia sięga aż XIII wieku, a na jego terenie można podziwiać wiele zabytkowych obiektów. Urlop chętnie spędzają tam nie tylko turyści lubiący zwiedzanie, lecz również ci, którzy chcą spędzić wakacje aktywnie, na przykład nad wodą. Jakie atrakcje czekają na osoby, które przyjadą do Konina?

Turyści, którzy nastawiają się przede wszystkim na zwiedzanie miasta powinni zacząć spacer po Koninie od Starówki. Znajduje się tam duża ilość pięknych, zabytkowych kamienic – niektóre z nich wybudowano w XVI wieku. Oczywiście podczas spaceru można podziwiać zabudowania, ale także chłonąć klimat Konina. Kolejnym miejscem, które spodoba się osobom lubiącym spacery jest Bulwar Nadwarciański. To miejsce, w którym jakiś czas temu powstała promenada będąca idealnym miejscem na rodzinne spacery – znajduje się tam nie tylko deptak, ale także tarasy widokowe, z których można podziwiać na przykład panoramę Przedmieścia Słupeckiego.

Miejscem, do którego warto zawitać przebywając w Koninie jest także kościół św. Bartłomieja. Świątynia powstała w XIV. Jej wnętrze zachwyca pięknym wystrojem, choć nie da się ukryć, że kościół przyciąga wiele osób przede wszystkim ze względu na to, że polichromie zostały wykonane przez późniejszego zabójcę Gabriela Narutowicza. W pobliżu kościoła można podziwiać znak drogowy, który powstał w XII wieku i jest najstarszym tego typu znakiem na terenie całej Polski.

Na terenie miasta działają prywatne kwatery i hoteliki oferujące kilka ciekawych noclegów w Koninie. Wiele z nich można wynająć w przystępnych cenach, nie brakuje jednak i tych droższych, takich jak Hotel Niagara. Wszystkie mają zapewnić nam komfortowy odpoczynek, jako że propozycji dla osób chcących spędzić czas aktywnie nie brakuje. Jedną z możliwości jest wypad nad jezioro, gdzie można się kąpać w przeznaczonym do tego kąpielisku. Inną opcją jest wyjście do konińskiego Parku Linowego, w którym nutkę adrenaliny poczują nawet najodważniejsze osoby. Na szczęście pokonując wybraną przez siebie trasę można mieć pewność, że jest się odpowiednio zabezpieczonym, ponieważ każda osoba przebywająca w parku dostaje przeznaczone do tego wyposażenie (między innymi kask).

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>