Czorsztyńska bajka

Posted on 2 stycznia 2017

Polska skrywa w sobie mnóstwo niewielkich, aczkolwiek pięknych miejsc, które tylko czkają na to, aby je sfotografować i pokochać. Znajdziemy tutaj wszechobecną ciszę, spokój, błogość, wśród których możemy wypoczywać na łonie natury. Jednym z takich miejsc jest z pewnością Czorsztyn. To licząca zaledwie 400 mieszkańców wioska położona w województwie małopolskim tuż u podnóża Pienin. Roztacza się także tuż nad brzegiem sztucznego Jeziora Czorsztyńskiego. Serca turystów skradły niezwykłe górskie widoki, a także unikalny klimat, który stwarza fantastyczne warunki do zarówno spokojnego, jak i aktywnego wypoczynku.

Pieniński Park Narodowy to wspaniały sąsiad Czorsztyna. To jeden z najpiękniejszych górskich obszarów w Polsce. Nie znajdziemy tutaj szczytów, które przekraczają dwa kilometry, ale niezwykłe ich formy, bogatą faunę i florę, a także specyficzny mikroklimat, który towarzyszy spacerowiczom i wędrowcom. Magię tego miejsca można zobaczyć dzięki Spływom po Dunajcu. Nie ma co ukrywać, że to największa atrakcja w tej części Polski, która od kwietnia do października cieszy się ogromną popularnością. Rejsy odbywają się romantycznymi tratwami flisackimi, a żeby rejs doszedł do skutku musi się uzbierać co najmniej dziesięciu chętnych i spragnionych niezapomnianych wrażeń. Łodzie zabierają podróżników do samego serca Pienińskiego Parku Narodowego. To niezwykłe miejsce, w którym gwar turystów z czasem zamienia się w śpiew ptaków, szelest liści, a także chlapanie wody. To doskonały sposób na odpoczynek od miejskiego hałasu, a także nadania naszej szarej codzienności blasku i odrobiny zielonej radości.

Jeśli myślałeś kiedyś o przeprowadzce na wieś, a może jesteś w trakcie myślenia, to wiec, że nie znajdziesz w Polsce piękniejszej wioski. Warto też dodać, że Czorsztyn znajduje się zaledwie kilka kilometrów od granicy słowackiej, po stronie której znajduje się zdecydowana większa część parku. Ponadto w pobliżu możemy znaleźć słynne termy maltańskie położone w wysokich tatrach. To z pewnością zupełnie inna odsłona parków wodnych, niż te położone w centrum miasta. Mówiąc o miastach, warto dodać, że najbliższym, a zarazem największym w pobliżu jest Nowy Targ, który znajduje się około 25 kilometrów od Czorsztyna. Od centrum wioski do Zakopanego dzieli nas stąd zaledwie 50 kilometrów.

Miejsca wypoczynkowe w Czorsztynie są dobrze rozbudowane i przede wszystkim wkomponowane w przyrodnicze okoliczności. Znajdziemy tutaj noclegi położone tuż nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego, w centrum miasta, a także w leśnych i cichych zakątkach. Mimo, że to niewielka wioska, znajdziemy tutaj luksusowe hotele. Z pewnością należy do nich Hotel Kinga Wellness. W ofercie tego obiektu znajduje się Spa z krytym basenem, sauną oraz wanną do hydromasażu. Hotel znajduje się zaledwie kilometr od jeziora. Goście mogą liczyć na jasne i przestronne pokoje urządzone w nowoczesnym stylu z domieszką miejscowej tradycji. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor z płaskim ekranem, część wypoczynkową, a także łazienkę z prysznicem i podgrzewaną podłogą. Hotelowa kuchnia serwuje dania kuchni regionalnej, a także indyjskiej, czy wegetariańskiej.

Czorsztyn to iście magiczne miejsce. Niebywałego uroku temu miejscu nadaje jego niewielkość, a jednocześnie ogrom atrakcji i piękna. Warto odwiedzić to wspaniałe miejsce, aby zakosztować nie tylko luksusu, ale i życia, radości i wrócić do domu bogatszym w nowe doświadczenia, przeżycia i niezapomniane, bezcenne chwile.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>