Kaszuby miejscem na urlop

Posted on 25 lutego 2017

Kaszuby jest to region kulturowy w północnej Polsce, w województwie Pomorskim, zaczynający się od terenów Trójmiasta (informacje o Trójmieście), aż po koniec mierzei Helskiej. Obszary te zamieszkane są przez tutejszą mniejszość etniczną Kaszubów, tereny te ciągną się od wcześniej wspomnianego Trójmiasta, aż kilkadziesiąt kilometrów na południowy zachód. Kaszubi posługują się własnym unikalnym językiem, który jest uczony również w tutejszych szkołach dzięki temu dzieci pamiętają o swoich korzeniach i kultywują swoje tradycje. Na Kaszubach samych rodzimych mieszkańców żyje około 250 000, z czego też część jest na emigracji, głównie w Kanadzie. Rejon ten jest pełen miejscowości do których każdego roku przyjeżdżają turyści z całej Polski, aby pozwiedzać i poznać trochę tutejszej kultury. Przykładem miejscowości najchętniej odwiedzanych przez turystów są oczywiście miejscowości wchodzące w skład Trójmiasta, czyli Gdańsk, Gdynia, Sopot, oraz pozostałe miejscowości nadmorskie takie jak Jastarnia, Hel, Władysławowo.

Dla osób chcących poznać bliżej tutejszą kulturę, posiłki, oraz inne rzeczy idealna jest miejscowość Szymbark, która jest centrum informacji o tym regionie, a jego ośrodek turystyczny daje nam możliwość poznania tutejszych zwyczajów. Możemy tam znaleźć takie rzeczy jak stare okopy i tunele tutejszych partyzantów, którzy w czasie wojny walczyli z okupantem i tym samym ryzykowali życie. Jednymi z ciekawszych rzeczy są również domki sybiraków, czyli autentyczne mieszkania osób zesłanych na Sybir, które tam żyły i dawały sobie rade. Oprócz tych atrakcji możemy tutaj zasmakować w regionalnych jadłach, jak i napić się tutejszego piwa. Miejsce to posiada również wieżę widokową dzięki, której będziemy w stanie zobaczyć tutejsze piękne tereny. Wybierając się do tej miejscowości powinniśmy sprawdzić najpierw jak wygląda tutejsza baza noclegowa, czyli miejsca gdzie możemy przenocować (noclegi na Kaszubach). Ze względu na dużą powierzchnię Kaszub ciężko jest opisać ją, jednak można powiedzieć że jest ona bardzo dużą i noclegów na pewno tutaj nie zabraknie. Można tutaj wynająć pokój już od 30 zł za dobę i bardzo dobrze bawić się na tych terenach.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>