Stare Miasto w Warszawie

Posted on 5 lutego 2017

Warszawa to jedno z tych miast, które na pewno warto odwiedzić choćby przejazdem. Znajduje się tutaj wiele kluczowych zabytków ze względu na architekturę czy historię. W którą stronę udać się najpierw, gdy przyjedziemy do Warszawy w celach turystycznych?

Na pewno jednym z ważniejszych miejsc na turystycznej mapie Warszawy jest Stare Miasto. Tę klimatyczną część miasta warto odwiedzić nie tylko w dzień, ale także wieczorem, kiedy stylowe latarnie nadają niesamowity charakter temu miejscu. Znajduje się tutaj mnóstwo zabytkowych kamieniczek i punktów związanych z historią, jak na przykład dom urodzenia wybitnej polskiej uczonej, Marii Skłodowskiej-Curie. Oczywiście jest tutaj także mnóstwo pamiątek po wielu wybitnych osobistościach nie tylko z dziedziny nauki, ale także sztuki, literatury czy historii.

Warto zwrócić uwagę na zabytkowe pomniki. Jednym z najbardziej wzruszających i oddziałujących na obserwatora jest na pewno Pomnik Małego Powstańca, ale godny uwagi jest także na przykład pomnik Adama Mickiewicza czy w końcu kolumna Zygmunta III Wazy, znajdująca się właściwie w centrum warszawskiej Starówki.

Znajdziemy tutaj także wiele luksusowych apartamentów, które zapewniają noclegi na najwyższym poziomie (Warszawa – noclegi w apartamentach). Jest to idealna baza noclegowa nie tylko dla turystów, ale także dla gości przybywających do Warszawy na przykład w interesach. Na warszawskiej Starówce zlokalizowanych jest także mnóstwo kawiarni, restauracji czy sklepików z pamiątkami.

Na pewno godne uwagi są także znajdujące się tutaj obiekty sakralne, takie jak Bazylika Świętego Krzyża czy Archikatedra. Mają one nie tylko znaczenie religijne, ale także architektoniczne. Oczywiście nie sposób zapomnieć także o Zamku Królewskim (zamek – informacje w interencie), który jest naprawdę pięknym, majestatycznym budynkiem. Obecnie znajduje się tam muzeum, do którego z pewnością warto zajrzeć.

Starówka to na pewno jedno z tych miejsc, których nie możemy pominąć, jeśli wybieramy się na wycieczkę do Warszawy. Chociaż w stolicy Polski znajduje się mnóstwo innych atrakcyjnych dla turystów obiektów, to jednak można powiedzieć, że warszawskie Stare Miasto pretenduje do miana najważniejszych zabytków w Warszawie. Warto wybrać się tam szczególnie w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia, kiedy cała Starówka jest pięknie udekorowana.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>