Suwalszczyzna – region ze wspaniałymi walorami przyrodniczymi

Posted on 7 stycznia 2017

Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad wyborem miejsca, w którym naprawdę będzie mógł odpocząć na terenie natury, to powinien jak najszybciej zarezerwować noclegi Suwalszczyzna. Jest obszar, coraz częściej odwiedzany przez turystów, przez co baza noclegowa ma okazję się z każdym rokiem rozwijać. Czy w takim razie znajdziemy w tym miejscu zakątki, w których przyroda nie została praktycznie skażona przez działalność człowieka?

Na terenie Suwalszczyzny (wikipedia.org) znajdziemy aż dwa Parki Narodowe – Biebrzański Park Narodowy, jak i również Wigierski Park Narodowy. Biebrzański Park Narodowy, zajmuje jedynie południowe krańce regionu. Jednak bardzo szybko będziemy mogli się przekonać, że ta forma ochrony przyrody na Wschodzie Polski, jest niezwykle interesująca. Przede wszystkim mamy okazję zobaczyć wyjątkowe torfowiska, jak i również niesamowite gatunki ptaków i zwierząt, które znajdują się pod ścisłą ochroną. Natomiast, jeśli chcemy jeszcze lepiej poznać Wigierski Park Narodowy, to warto wybrać się na spływ kajakowy Czarną Hańczą. Nie jest to rzecz, której nie da się zrobić, ponieważ ten szlak turystyczny obowiązuje już od bardzo dawna. Zatem mamy do czynienia z bardzo dobrą bazą noclegową (meteor-turystyka.pl) na terenie tego szlaku. Co chwilę wzdłuż suwalskiej rzeki znajdziemy z powodzeniem kemping lub pole namiotowe, na którym będziemy mogli się zatrzymać, by następnego dnia wyruszyć ponownie w podróż.

Oczywiście nie są to jedyne miejsca na Suwalszczyźnie, gdzie przyroda znajduje się pod specjalną ochroną. Mianowicie warto wspomnieć jeszcze o Suwalskim Parku Krajobrazowym, którego głównym wyróżnikiem jest obecność jeziora Hańcza, czy też Głazowiska Bachanowo. Warto wspomnieć także o licznych rezerwatach przyrody. Wśród nich wymienia się między innymi takie rezerwaty jak Brzozowy Grąd, Jezioro Hańcza, Kozi Rynek, Ostoja Bobrów Marycha, czy też Stara Ruda. Oczywiście region ten też jest bardzo często mylony z Mazurami, z tego względu, że na jego obszarze również mamy do czynienia z wieloma akwenami słodkowodnymi. Każda miejscowość znajduje się bardzo blisko chociaż jednego jeziora. Już teraz wiemy, że jeśli chcemy wypocząć w pobliżu natury, to tak naprawdę nie musimy wyjeżdżać poza granice Polski. Ponieważ prawdziwą dzicz, nie zmienioną przez człowieka, znajdziemy właśnie na terenie historycznej Suwalszczyzny.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>