Swornegacie i Kamienne Kręgi

Posted on 28 lutego 2017

Kiedy myślimy o Kaszubach [Wikipedia], warto spojrzeć na mapę i wybrać miejsce, z którego jest najbliżej do wszystkich atrakcji tego regionu. Bogactwo turystycznych możliwości sprawia, że zatrzymanie się w jednej miejscowości może być stratą wielu ciekawych miejsc. Dlatego dobrze jest wybrać taką miejscowość, która znajduje się niemal w centrum wszystkich dróg prowadzących do okolicznych atrakcji – mianowicie Swornegacie.

Ta niewielka miejscowość jest idealna do zakwaterowania podczas wczasów na Kaszubach. Jest ona położona bardzo blisko wszystkich okolicznych atrakcji. Warto także pamiętać, że Swornegacie znajdują się nad brzegiem jeziora Karsińskiego i zdobywają coraz szersze grono wiernych letników. Można tutaj skorzystać z bliskości jeziora czy też możliwości odwiedzenia Borów Tucholskich. Jednakże to nie jedyna atrakcja, którą można podziwiać przy wykorzystaniu tego, co daje nam baza noclegowa Swornegaci [Meteor].

Kamienne Kręgi

Położony w Odrach rezerwat Kamienne Kręgi to powstały w roku 1958 wyjątkowy punkt na mapie całego naszego kraju. Obejmuje on obszar zalesiony o powierzchni 16,91 ha. Główną atrakcją tego miejsca jest cmentarzysko Gotów, które pochodzi z okresu od 70 do 200 roku naszej ery. Można tu podziwiać kurhany oraz kręgi kamienne Według źródeł historycznych, Goci w tej okolicy osiedlili się mniej więcej w okresie 70 roku naszej ery. Jedną z pierwszych ich budowli był cmentarz, którego głównym obiektem były kamienne kręgi. Mogło to również być miejsce ważnych narad plemiennej starszyzny. W roku 200, plemię wyruszyło w dalszą drogę, by zakończyć swoją wędrówkę w V wieku na terenie dzisiejszej Hiszpanii. Jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w Kręgach Kamiennych jest tak zwana elipsa. To strefa, w której można doświadczyć wyjątkowo dobrej energii. Według znawców tematu, właśnie w tym punkcie kumuluje się energia, która pochodzi z naszej planety i Kosmosu. Według wielu osób, można tu doświadczyć wręcz boskiej mocy. Potwierdzone są przypadki, że odwiedzenie elipsy poskutkowało ustąpieniem bólów, a także napięć związanych ze stresem.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>